Skalní město, jedno z nejzajímavějších a nejkrásnějších v celé Evropě, můžete obdivovat i mimo hlavní turistickou sezonu, kdy tu zároveň načerpáte síly a zregenerujete organismus. Největší nával návštěvníků očekávejte na začátku prázdnin a na přelomu července a srpna, ale v červnu a v září si tu můžete užít opravdový klid a pohodu. Tu vám dopřejí i moderní apartmány Adršpach, přímo na úpatí pískovcových skal.
Adršpašsko-teplické skály
Kromě procházek mezi skalami je atraktivním zážitkem plavba na pramici na hladině skalního jezírka a pro milovníky cykloturistiky je zde k dispozici několik značených cyklotras. Součástí komplexu je také Teplická jeskyně a zajímavý pohled na krajinnou scenérii vám poskytne celoročně veřejně přístupná rozhledna Čáp. V Teplicích nad Metují je na jihozápadním okraji skalnatých pískovcových bloků vybudován lyžařský areál Teplice nad Metují – Kamenec. Hlavní sjezdovka se zasněžuje technickým sněhem a v provozu je i večerní lyžování.
Nenechte si ujít retro v Polici nad Metují
Retro styl dnes hýbe světem, a jestliže je pro vás zajímavou výzvou, můžete ji přijmout v Polici nad Metují. Zejména starší ročníky tu zavzpomínají na své mládí v období socialismu, kdy se na našem trhu objevily první stavebnice Merkur. Ve městě je již několik desítek let otevřeno Muzeum stavebnice Merkur a nad vystavenými exponáty se člověku doslova tají dech. Samotná stavebnice je naprostým unikátem, vznikla v roce 1920 a o pět let později již měla ustálenou podobu, jakou známe dnes, tedy s ocelovými a plastovými součástkami, které se sestavují převážně šroubovými spoji se závitem M 3,5.
V muzeu se nachází model obřího rypadla na těžbu hnědého uhlí, zmenšená kopie Petřínské rozhledny a velkým lákadlem je i monumentální výjev podle literární předlohy Julese Verna „Tajemství ocelového města“. A pokud se vám výstava modelů zalíbí, můžete v Polici nad Metují obdivovat i modely z papíru, z nichž většinu tvoří architektonické objekty, stavební stroje a dopravní prostředky.